Test Cihazları – Test Üniteleri

Test cihazları (PLC kontrollü)

Test cihazları (75 KVA Ayarlı otomatik)

Test  üniteleri, test edilecek ekipmanlara göre yüksek akımlı veya düşük akımlı olarak üretilirler. Düşük akım kapasiteli cihazlar (500A den düşük) ; Endüstriyel elektrikli cihazların üretimini yapan fabrikalar veya motor üretimi yapan firmaların, test laboratuvarlarında ürünlerin çeşitli gerilimler (0-600V aralığında) altındaki performans testlerinin yapılabilmesi için kullanılır.

İsteğe göre Varyak ve tristör kontrollü olarak üretilirler. Tristör kontrollü test cihazlarından çıkış gerilim değişimi 3V lar mertebesinde iken, varyak kontrollü olanlarda gerilim değişimi 5 V lar seviyesindedir.İsteğe göre daha düşük (0,1 VAC) gerilim kademesine uygun üretim yapılmaktadır.

Ayarlanabilir sabit akım kaynak makineleri 0-10VDC veya 4-20 mA ile kontrol edilirler. Ayarlanan akım değerinde meydana gelen değişimler mikroişlemci kontrol kartı yardımıyla stabil duruma getirilir. Potans ve buton ile çıkış gerilimi veya akımı ayar seçenekleri de mevcuttur.

Test anında ki, güvenlik amacıyla izolasyon trafosu seçeneğimiz mevcuttur.

Çok geniş spektruma sahip olduğundan, müşteri ile yapılan görüşmelerle ihtiyaçlar tespit edilir. Devre şemaları, montaj şemaları ve çalışma prensipleri raporlanarak kullanıcı ile paylaşılır. Onayı ile beraber üretime başlanır.

Buton ile, PLC ,ile ve PC ile çıkış gerilimi ayar olanağına sahiptir. Kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerine göre TFT panel, LCD, dijital veya analog voltmetre, dijital veya analog ampermetre ve benzeri seçenekler ile çalışma durum bilgilerinin takibi yapılabilmektedir.

Kısa Devre ve Yüksek Akım Enjeksiyon Test Cihazları

Yüksek akım enjeksiyon test ünitelerinin kullanım alanları; yüksek akım değerlerinde ki(500A den büyük) koruma röleleri, şalt malzemelerin (Sigortalar, kompak şalterler, kontaktörler vs devre kesiciler) akım taşıma kapasitelerinin testi için kullanılır. Yüksek akımlı yüksek akımlı şalt malzemelerin temas yüzeylerinin, alçak ve orta gerilim panoları ve kablolardaki sıcaklık yükselmesinin testi yapılmış olur. Ayrıca, yüksek akım trafolarının sarım sayılarının tespitinin testinde kullanılır. Yapılabilecek testler : (Kısa süreli darbe akımı dayanım testi, sıcaklık yükselmesi testi, elektriksel ömür testi, aşırı yükleme performans testi, kısadevre kesme kapasitesi testi)

Test cihazlarında geniş portföye sahip olan firmamız akü test cihazı ar-ge çalışmalarını tamamlamış olup çok yakında satışa sunulacaktır. Akü test cihazı talepleriniz için firmamızla iletişime geçiniz.

TEST CİHAZLARI ÜRÜN GRUPLARI

Gerilim Ayarlı Varyak- Manuel- 2 kva-12x16
1 Faz Ayarlı Gerilim Kaynağı

Monofaze varyaklı test cihazları, ev veya ofis tipi elektrikli cihaz üretimi yapan firmaların ürünlerinin testi için kullanılır.                

Test Cihazı (400 kVA 0-600 VAC Ayarlı Güç Kaynağı)-12x16
3 Faz Ayarlı Gerilim Kaynağı

Endüstriyel elektrikli cihazların üretimini yapan fabrikalar veya motor üretimi yapan firmaların, test laboratuvarlarında kullanılır.

Ayarlı DC-AC çıkışlı test cihazı-12x16
DC Gerilim ve DC akım Kaynağı

DC gerilimle çalışan cihazların testinde kullanılırlar. Tristör veya varyak kontrollü olarak üretilmektedir.. Manuel veya otomatik ayar opsiyonları vardır.

Etiketler: Test cihazları, test ünitesi, akü test cihazı, ayarlı kaynaklar, varyaklı test cihazı, yüksek akım enjeksiyon testi, kısa devre test cihazı, alçak gerilim test cihazları, sıcaklık yükselmesi testi, aşırı yükleme performans testi, kısadevre kesme kapasitesi testi, darbe gerilimi dayanım testi

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın