5 KVA Statik Regülatör

5 KVA Statik Regülatör

5 KVA Statik regülatör; şebeke geriliminindeki dengesizlikleri çözmek için bulunan yöntemlerden biri de monofaze statik regülatörlerdir. Mikroişlemci kontrollüdür. Tristörlü yapıları sebebiyle düzeltme hızları çok yüksektir.

Artsan Monofaze statik regülatör mikroişlemcili kontrollü olup mekanik parça içermezler. Bu sebep ile aşınmadan kaynaklı arıza ihtimalleri hiç yoktur. Uzun ömürlüdür.

5 kva monofaze statik regülatörler, boşta çalışma durumlarında kaliteli bir servoregülatöre göre % 10-20, kalitesiz servo regülatörlere göre ise %30 oranında verim avantajı sunmaktadır. 1 yıllık tasarruf ile servoregülatör ile arasındaki fiyat farkını amorti eder.

2×16 LCD ekranı sayesinde cihazın çalışma durumuna ve geçmiş arızalara dair bilgiler takip edilebilmektedir. Kullanım yerine göre çıkış prizine sahip modelleri mevcuttur.

Hafif ve küçük boyutludur. Örneğin; konutlar için kullanılacak  servo regülatörler29 kg ve 55x40x30 cm boyutlarında iken, aynı güçte statik regülatör 15kg ağırlığında ve 24x25x32 cm boyutlarındadır. Bu sayede konut ve ofislerde regülatör için yer arama sorunu kalkmıştır.

Ayrıca taşıma kulpu ile kolaylıkla taşınabilmektedir. Bu özelliği ile seyyar uygulamalar için (müzisyenler, kaynakçılar vs. ) büyük avantajlar sunmaktadır.

Sessiz çalışma özelliği, sağladığı ekonomik avantajlar, hafif ve küçük boyutlu olması sebebiyle özellikle ev, villa ve küçük ofis tipi kullanıcıları için ideal çözümdür.

Evlerde kullanılan beyaz eşyalarda buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon için ideal voltaj regülasyonunu sağlar.

Etiketler: 5 kva statik regülatör – Buzdolabı- çamaşır makinesi- bulaşık makinesi-televizyon regülatörü – müzisyenler için regülatör – lazer cihazı regülatörü – diot laser epilasyon cihazları, artsan

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın