REDRESÖR

Redresör fiyatları ve çeşitleri

Redresör Fiyatları ve Çeşitli Redresörler

Redresör Çalışma Mantığı

Redresör, bir başka isimle rectifiers veya doğrultucu; DC gerilim veya akım ile çalışan cihazların beslemesinde, kaynak işlemlerinde ve akülerin şarjı için kullanılır.

Akü şarj redresörü; Monofaze veya trifaze girişli olup, tam dalga doğrultucu tipine sahip olduklarından ve çıkışında kullanılan LC filtre sayesinde, çok düşük dalgalılık faktörüne sahiptir. Trifaze girişli redresörler standart 6 palslı olarak üretilmekte olup, daha düşük ripple tercih edilmesi durumunda  12 pals ve 18 pals seçenekleri ile de üretim yapılabilmektedir. Kullanım yerine göre özel olarak yarım dalga doğrultmalı akü şarj redresörü üretimi mevcuttur.

Çıkış gerilim seçenekleri, 12 VDC – 24 VDC – 48 VDC – 110 VDC – 220 VDC – 500 VDC   olup istenilen standart dışı gerilimlerde üretilebilmektedir. Çıkış akım seçenekleri ise minimum 5A  den başlamakta olup ile 500A arasındaki  değerlerde üretilmektedir. Şebeke yüksek, çıkış kısa devre, aşırı akım, aşırı gerilim, aşırı ısı ve opsiyonel olarak toprak DC kaçak korumalara sahiptir.

ARTSAN MARKA REDRESÖRLER

ARTSAN marka olarak satışa sunulan akü şarj redresörleri (rectifiers) ,  tristör kontrollü olup, izole trafo yardımıyla şebeke gerilim değeri düşürülür. Uygun açıyla tetiklenen tristörler ile çıkış geriliminin stabil kalmasını sağlar. İhtiyaca göre mosfet veya IGBT kontrollü SMPS tipleri mevcut olmasına rağmen, mukavim yapısı sebebiyle izole trafolu tristör kontrollü redresörler özellikle tavsiye edilmektedir.

Soğutma işlemleri, düşük güçlerde doğal hava soğutma ile yapılmakta olup, yüksek güçlerde fan ile soğutma yapılmaktadır. Bu sebeple tamamen kuru tip olduklarından redresör yağı kullanılmaz

REDRESÖR GENEL ÖZELLİKLERİ VE REDRESÖR FİYATLARI

ARTSAN Enerji’nin üretmiş olduğu akü şarj redresörleri / rectifiers 4×20 satır LCD ekranında cihazın çıkış gerilimi, çıkış akımı, giriş gerilimi, giriş frekansı, akü gerilimi, akü sıcaklık bilgileri takibi yapılabilmektedir. Enerji üretim firmalarında, beton köşkler, trafo merkezlerinde, sekonder koruma için ve köşk hücrelerinin kesintisiz beslenmesini sağlamak için akülü Bar-24 (Aar24) ve akülü Bar-110 (Aar110) modelleri kullanılmaktadır. Bar-24 ve Bar-110 akülü redresör modellerinde 7AH, 18 AH, 26 AH, 40 AH, 55 AH ve diğer akü seçenekleri mevcuttur.

Artsan redresör markası olarak en iyi redresör üreticileri arasındaki yerini korumak için ar-ge ekibiyle teknolojiyi takip ederek, ürünlerini sürekli olarak geliştirmekte, redresör fiyatları ve kullanım yerine göre özel çözümler üretmektedir.

Redresörlerin kullanım yerine uygun olarak seçimini yapabilmek için aşağıda verilen modelleri inceleyiniz. Redresörler hakkında daha detaylı bilgi almak, firmanıza uygun redresörü tespit etmek ve redresör fiyatı almak için firmamızla iletişime geçmeniz durumunda, teknik ve satış kadromuz sizlere yardımcı olacaktır.

Redresör Akü Şarj Grafiği

Akü şarj grafiği

Redresörlerimizde kullanılan akü şarj yöntemlerinden birine dair şarj grafiği yanda ki şemada görülmektedir. Şarj grafiklerine dair daha detaylı bilgiler için Artsan ile temasa geçiniz. 

Etiketler: akü şarj redresörü, Rectifier, doğrultucu, yarım dalg doğrultucu, tam dalga doğrultucu,redresör fiyatları, 12V, 24V , 48V , 110V , 220V , bar 24, bar110, bar110-26AH, bar110-18AH, BAR110-7AH, redresör çeşitleri

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın